טיפול רגשי למבוגרים ולילדים

טיפול רגשי למבוגרים ולילדים

טיפול רגשי למבוגרים ולילדים

אנחנו אנשים בוגרים. יודעים להתמודד. מכירים את החיים. עובדים נאמנים. הורים טובים. בני זוג אחראיים. שכנים שקטים....מתחשבים....אבל לבפנים שלנו, לא תמיד אנחנו נותנים מקום. לא תמיד מקשיבים למה שמחולל אצלינו. ממהרים הלאה, שוכחים את עצמנו מאחור.

זה לא אומר שהכל בסדר. מומלץ לעצור ולראות אם צריך עזרה, כמו הכנה לטסט בזמן, כמו בדיקה אצל רופא שיניים, או בדיקות דם אחת ל...

 

 

מי צריך טיפול רגשי?

אצל ילדים רגישים, קל לנו להבחין ולראות אצלם עצב, או פחד. שמים לב להתנהגות חסרת ביטחון עצמי, או שהם מתבודדים, סגורים, או חסרי ריכוז, אלימים, בוכים המון ועוד. 

עולם הילדים פתוח ללמוד מעולם המבוגרים, הם צמאים לדעת ולהיות כמוהם. אבל אין להם עדיין יכולת עמידה במצבים מסוימים. והם חסרי אונים. בתוכם-קשה להם.

אצל נערים ונערות בגילאי העשרה, שדעתם מבולבלת ולא יציבה, רגשותיהם ומצב רוחם משתנים במהירות. תחרות ולחץ חברתי מאיימים עליהם בדרישות שונות, כמו גם הלימודים עצמם יכולים להגביר לחץ ייתר, מתח ואכזבות מכישלונות.

אצלינו המבוגרים, נשים וגברים מתמודדים עם לחצים ומתח רב. הן בנושאי משפחה וזוגיות, מבחוץ- פרנסה ועבודה, מערכות יחסים מורכבות, התמודדות עם נושאי בריאות, חרדות ופחדים, חוסר ביטחון וערך עצמי, חסרונות ומלחמות ועוד המון..

באילו בעיות טיפול רגשי יעזור?

-התמודדויות ומודעות עצמית.

-רגישות ייתר.

-ביקורת ותסכולים.

-פחדים וחרדות.

-כפייתיות ומחשבות ייתר.

-חוסר ערך עצמי ואהבת עצמי.

-תלות וקורבנות.

-בדידות ועצבות.

-בעיות בעבודה ובמערכות יחסים.

-זוגיות.

-ביטחון ואמונה.

-ייאוש וחוסר אונים.

ועוד הרבה.

איזה שיטות טיפול יכולות להתאים לך?

בימינו יש מבחר גדול של שיטות שיכולות לענות על הדרישות הסטנדרטיות, כמו אלו שציינתי לעיל.

העיקר זה הצורך שלך לעזור לעצמך או למישהו מקרוביך שזקוק לתמיכה בשלב זה.

פניה למטפל מוסמך, מצריכה לקרוא עליו, לחפש באתר שלו, לשמוע ממישהו שכבר היה אצלו, להתבונן בדרך בה הוא מבטא את עצמו, להתקשר ולשמוע מה יש לו לומר ואיך הוא נשמע. לשאול שאלות רלוונטיות ולברר באילו דרכים הוא חושב לטפל בבעיה המסויימת שמעניינת אותך. הכל כדיי להרגיש אותו/אותה. ואם היית רוצה לאפשר לו להוביל אותך לשינוי.

לאו דווקא באיזו טכניקה המטפל מטפל, אלא האם הוא השליח שלך. 

אחרי השיחה הזאת, נראה שתהיה שלם יותר. אתה כבר יודע באילו שיטות הוא יטפל, כבר חווית את הקול שלו, את התקשורת איתו, את הפניות שלו, ואת העלות ותאום הזמנים המתאים לך.

כל אלו, הם הכלים שלך לדרך עמוקה ומרתקת-אל עצמך, להכיר מבפנים, להיות מסוגל לשחרר ולשנות מה שדורש שיפור.

דרך צלחה!

צרו קשר

דוגמאות